1399/5/21 سه‌شنبه
دوشنبه 27 دی 1400   20:30:59
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
دوشنبه 27 دی 1400 14:44:12
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

مدیرکل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد 9 ماهه سال جاری اداره کل خبر داد:

بازرسی از 124 مرکز عرضه لوازم خانگی در راستای اصالت سنجی برچسب انرژی

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اردبیل، هاشم علایی مدیر کل استاندارد استان اردبیل در تشریح عملکرد 9 ماهه سال جاری  این اداره کل در حوزه  نظارت بر کنترل نصب و اصالت رتبه های مندرج بر روی برچسب انرژی گفت: تعداد 124 مورد بازرسی از مراکز عرضه لوازم خانگی توسط کارشناسان اداره کل و بازرسان شرکت های خصوصی تایید صلاحیت شده انجام گرفته است.
وی گفت: یکی از الزامات سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه تجهیزات انرژی‌بر خانگی از جمله یخچال، کولرآبی، اجاق گاز، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و سایر محصولات نصب برچسب انرژی روی این محصولات است.
وی در ادامه یادآور شد: در جریان این بازرسی ها، علاوه بر موارد مطابق از نظربرچسب انرژی،11 مورد جعل رتبه انرژی و 4 مورد عدم الصاق برچسب انرژی شناسایی شده که پس از انجام بازرسی‌ها و تایید تخلف، بر اساس مقررات جاری سازمان، ضمن اطلاع رسانی مراتب به اداره کل استاندارد استان محل تولید فرآورده، از فروشندگان تعهد جمع آوری نیز گرفته شده است.
علایی گفت: در این زمینه میزان تحقق عملکرد اداره کل نسبت به برنامه ابلاغی سال 1400، 155 درصد بوده است.
مدیر کل استاندارد در پایان به مصرف کنندگان لوازم خانگی برقی توصیه کرد: در هنگام خرید حتماً به برچسب انرژی و رده آن توجه ویژه کنند، زیرا خرید و استفاده از کالاهایی با رتبه‌های انرژی پایین، افزایش هزینه های برق مصرفی را به دنبال خواهد داشت.
 وی همچنین به مردم توصیه کرد در هنگام خرید محصولات خانگی برقی با ارسال کد ۱۰ رقمی درج شده زیر علامت استاندارد برروی برچسب انرژی به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ به صورت رایگان از اصالت برچسب انرژی اطمینان حاصل کنند.

1395/8/8 شنبه
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.