1399/5/21 سه‌شنبه
دوشنبه 6 بهمن 1399   04:02:41
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
یکشنبه 5 بهمن 1399 15:16:18
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

بیش از یک هزارو 700مورد نمونه برداری و آزمون از فرآورده های تولیدی استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اردبیل، هاشم علایی در تشریح این خبر گفت: از ابتدای سال 99 تا کنون و در مدت 9 ماه تعداد 1712 مورد نمونه برداری و آزمون از فرآورده های تولیدی استان توسط کارشناسان اداره کل و بازرسان شرکت های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.

وی هدف از نمونه برداری و آزمون کالاهای تولیدی را انطباق آنها با شرایط و مقررات استانداردهای ملی برشمرد علایی یادآور شد عمده تولیداتی که نمونه برداری و آزمون شده اند در حوزه های مواد غذایی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، بسته بندی سلولزی، انگ فلزات گرانبها، مکانیک فلزشناسی، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک و مهندسی پزشکی بوده است.
وی یادآور شد این تولیدات توسط کارشناسان اداره کل و همچنین آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار می گیرند و نتایج آن بر روی سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای بارگذاری شده و واحدهای تولیدی نیز می توانند از نتایج نمونه برداری و آزمون فراورده های خود اطلاع یابند.
مدیرکل استاندارد خاطر نشان کرد: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود. 
علایی در آخر گفت: در صورت عدم انطباق محصولات تولید شده با استانداردهای ملی با واحدهای متخلف مطابق با مقررات سازمان ملی استاندارد ایران برخورد  قانونی می شود.
                                                                                              
                                                                                                        روابط عمومی اداره کل استاندارد استان اردبیل
 

1395/8/8 شنبه
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.